Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z wytrzymałością i koncentracją
09-08-2015, 13:52
problem z wytrzymałością i koncentracją

Witam:P mam problem z wyjściem z ciała.Gdy próbuje wyjść leżąc na plecach(w tej pozycji nigdy nie śpię, bo nie mogę zasnąć ) mogę zachować świadomość i raz na jakiś czas udaje mi się osiągnąć jakieś SPO ale po dłuższym czasie robię się zniecierpliwiony, bolą mnie plecy i sobie odpuszczam przewalając się na bok.Co do pozycji na boku z pewnością szybciej mogę się zrelaksować i przygotować ciało do snu ale tu pojawia się problem z zachowaniem świadomości nawet z wszelkim porzuceniem relaksu i maksymalnym skupieniem odpływam co parę sekund myślami jestem tego świadom i ponownie wyciszam umysł skupiając się na czerni przed oczami.Mimo wszytko prędzej czy później nie udaję mi się wyłapać momentu odpłynięcia myślami i zasypiam.
Jaka pozycja była by dla mnie lepsza na boku czy plecach ?
Znacie dobre ćwiczenia na zwiększenie swojej koncentracji i wytrzymałości?
Jak są wasze sposoby aby nie zasnąć i nie zniechęcić się podczas oobe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2015, 15:41
RE: problem z wytrzymałością i koncentracją

Cześć, opisz sposób w jaki relaksujesz się leżąc na plecach. Jak to wygląda, ile trwa (mniej więcej)? Bo na pewno nie sprawdzasz tego z zegarkiem.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-08-2015, 15:49

Jak mogą Cię boleć plecy od leżenia na nich kiedy jesteś w pełni zrelaksowany? A może się spinasz dlatego zajmuje Ci to wiele czasu? Dla mnie pozycja na plecach była zawsze najlepsza, bo zachowuje prosty kręgosłup i tym samym pozwala uniknąć zaśnięcia.

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
09-08-2015, 18:33

(09-08-2015 15:41)Instead napisał(a):  Cześć, opisz sposób w jaki relaksujesz się leżąc na plecach. Jak to wygląda, ile trwa (mniej więcej)? Bo na pewno nie sprawdzasz tego z zegarkiem.

No więc ja to robię tak,że na początku leże na plecach, nogi wyprostowane ręce wzdłuż ciała i daje sobie jakiś czas na spokojne odpłynięcie myśli(pozwalam umysłowi myśleć o czym tam mu się chce i naprawdę nie wiem ile to trwa) tak żeby ciało mogło się przygotować. Uważam, że nie ma co odrazu walczyć o oobe. Po pewnym czasie gdy ciało już lekko odrętwieje i zorientuję się po co właściwie leże na tym łóżku zaczynam wypierać wszelkie myśli i rozluźniam się starając nie napinać mięśni, nie skupiam się na niczym gdy jednak poczuje że umysł zaczyna mi uciekać myślami to na chwile się skupiam intensywniej na czerni przed oczami lub oddechu i znowu powracam do całkowitego relaksu bez skupienia.No i tak to leci.Wiem, że nie myślenie może wydać się dziwne i trudne ale udaje mi się osiągnąć takie serie które trwają może od 1-5 minut.

(09-08-2015 15:49)Istota napisał(a):  Jak mogą Cię boleć plecy od leżenia na nich kiedy jesteś w pełni zrelaksowany? A może się spinasz dlatego zajmuje Ci to wiele czasu? Dla mnie pozycja na plecach była zawsze najlepsza, bo zachowuje prosty kręgosłup i tym samym pozwala uniknąć zaśnięcia.

powinienem sprecyzować, że konkretnie boli mnie w okolicach górnej części kręgosłup. Pewnie dlatego, że jest krzywy i mam słabe mięśnie pleców:)
09-08-2015, 18:54

No tak, to wszystko tłumaczy...
A próbowałeś budzić się po paru godzinach spania i zrobić dokładnie to samo, co opisujesz???

09-08-2015, 20:20

(09-08-2015 18:54)Istota napisał(a):  No tak, to wszystko tłumaczy...
A próbowałeś budzić się po paru godzinach spania i zrobić dokładnie to samo, co opisujesz???

Jeśli masz na myśli metodę 4+1 czy jakoś tak to kiedyś bardzo dawno temu parę razy jej próbowałem.Dzięki za pomysł może warto by było do niej powrócić skoro mam wakację.Nie pamiętam czemu zrezygnowałem z tej metody i jakie były efekty z jej stosowania, to było parę lat temu. Teraz powróciłem do praktykowania po kryzysie moralno-religijnym.:D
09-08-2015, 21:14

Takie kryzysy bardzo rozwijają Usmiech
Po paru godzinach spania jest o wiele łatwiej osiągać takie stany jak LD czy OOBE, także polecam. Trudność może polegać tylko na tym, czy Ci się zechce wstać w środku nocy.

10-08-2015, 16:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2015 16:06 przez Instead.)

Nie wiem czy takie staranie się nie myśleć w ogóle jest dobre. Są różne techniki i nie chcę abyś zrozumiał mnie źle, ale chodzi o to, aby skupić się np. na oddechu, ruchu klatki piersiowej, biciu serca. Gdy ja próbowałem relaksacji w taki sposób, jaki Ty opisujesz, czyli chwila rozluźnienia, a potem wypieranie myśli. To męczyło mnie to na tyle, że już po prostu nie chciało mi się leżeć na plecach i próbowałem na boku. Wtedy najczęściej zasypiałem.
Dla mnie najlepsze jest skupianie się na oddechu, a w późniejszej fazie nawet wyobrażenie sobie, że wpływa do Ciebie jakaś energia. Mogą z tego wyniknąć różne ciekawe doświadczenia.

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Warto spróbować techniki, w której napinasz swoje mięśnie na kilka sekund, a później je rozluźniasz. Czuje się wtedy jak się rozluźniają. Robisz to ze wszystkimi mięśniami po kolei. Jest to całkiem pomocne.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-06-2018, 13:15

Ja polecam ze swojej strony 4+1. A nawet u mnie lepiej działa 5 + 1. Swoje pierwsze doświadczenia poza ciałem miałam właśnie po takiej technice. Próbowałam naprawdę różnych technik, ale dla początkującego ta jest moim zdaniem najwłaściwsza.

Moja druga strona jest pierwszą...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów