Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Założenia
06-05-2015, 12:34
Post: #1
Założenia

Szczęście, miłość, przyjaźń. Załóżmy, że to słowa, które określają coś, czego tak naprawdę nie ma. Załóżmy, że nie ma szczęścia, miłości ani przyjaźni. Zatem nie kochamy nikogo, nie jesteśmy szczęśliwi, nie mamy przyjaciół. To wszystko jest czymś więcej niż tylko głupim słowem.

Bo co tak naprawdę określają te słowa? Dla mnie są puste. Czy jestem szczęśliwy? Nie. Czy jestem nieszczęśliwy? Nie. Ja po prostu czuję. Co czuję? Jaki ma sens odpowiadanie na to pytanie? Musiałbym wymieniać i wymieniać... A zanim bym skończył już pewnie poczuł bym się trochę inaczej.

Jeżeli wyrzucimy ze swojego słownika szczęście i definicje, którą narzuciło nam otoczenie dla tego słowa, to może wreszcie będziemy w stanie określić, czym rzeczywiście to jest. Bez nazywania szczęściem.

Nie ukrywam, że większość moich rozkminek dotyczy tego.

"Nigdy nie pozwól wiedzy stanąć na drodze do prawdy"

Takie prawdziwe!

Wracając... Jeżeli niektórzy z Was obierają jako jeden z celów w życiu bycie szczęśliwym, to spróbujcie zrobić to co zaproponowałem wyżej - załóżcie, że szczęście nie istnieje. Dla mnie to spore ułatwienie.

Ten świat jest pełen założeń. Nie wiele jest chyba rzeczy, które można uznać za prawdziwe bez zakładania czegoś.

Czytałem jakiś czas temu "Przebudzenie" Anthony'ego De Mello. Niektórzy chyba mają go trochę za wariata z tego co czytałem w internecie, ale do mnie jakoś trafił. Polecam, bo świetnie uzupełnia to co tutaj napisałem. Chyba średnio mi to wyszło, ale można powiedzieć, że nie planowałem tego wątku. Po prostu zacząłem pisać Zaciesz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 20:29
Post: #2
RE: Założenia

Też jakiś czas temu doszłam do podobnych wniosków, jeśli chodzi o słowa. Język werbalny jest tak ułomny! Nie potrafi oddać bardzo wielu rzeczy. Jednak zakładając, że np. szczęście nie istnieje robisz to samo, co reszta społeczeństwa, tylko na odwrót. Ja nie robiłabym żadnych założeń - to sprzyja budowaniu dogmatów, które ograniczają. Raczej odpuściłabym słowa, a skupiła się na odczuciach, nie szufladkując ich.

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowali: Tomek
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów