Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W co wierzysz?
14-02-2011, 16:25
RE: W co wierzysz?

No, niektórzy mówią, że wrócili. Ale czy to nie jest ich wyobrażenie? Nikt nie zweryfikował, że to co mówią, to jest prawda.

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem. - Andrzej Sapkowski, Pani Jeziora
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2011, 21:39

Wierzę w reinkarnację. Wierzę, że każdy człowiek jest dobry, tylko niektórzy to odrzucają. Wierzę, że każdy może czynić dobro. Myślę, że jest Ktoś lub Coś który/e patrzy na nasze poczynania i pilnuje nas, jednak nie utożsamiam się z żadną z religii. Mimo iż byłam ochrzczona w wierze katolickiej, to jestem ateistką.
27-09-2011, 18:34

To, że po oobe przestanie się wierzyć w Boga to nie do końca prawda. Czytałam wiele książek i w niektórych ludzie którzy doświadczyli oobe nawrócili się na chrześcijaństwo choć wcześniej byli ateistami. Oglądałam film gdzie człowiek ukąszony przez meduzę w tropikach opisuje jak umarł i widział się z Jezusem a z drugiej strony inni piszą, że Bóg na pewno nie istnieje. Obecnie jestem ateistką choć od tego natłoku informacji sama nie wiem w co mam wierzyć.
Malv, zgadzam się z tobą każdy może czynić dobro i każdy jest dobry, tylko niektórzy to odrzucają.

LD:5
03-09-2017, 22:31

Wierzę w siebie i w to że jeśli czegoś bardzo chcesz to możesz to osiągnąć.Ponadto wierzę w miłość.

12-02-2018, 12:11

Chyba najłatwiej będzie jak napiszę, że najbliżej mi buddyzmu, uznaję jego podstawowe założenia, te mniej podstawowe raczej też, nadal je zgłębiam.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-02-2018, 13:02

Pamiętam, że za czasów świetności tego forum - przeszedłem przez buddyzm, satanizm, deizm, a nawet zagłębiałem się w jakąś formę wierzeń indiańskich Zaciesz Finalnie jednak stałem się agnostykiem i bardzo mocno utkwiłem w tym poglądzie - szczerze wątpię, bym mógł kiedykolwiek go zmienić, bowiem od lat się w nim tylko utwierdzam.

Autor wątku pyta jednak, z tego co widzę, o nawet bardziej szczegółowe opisy poglądów, więc cóż... Okres technikum, który powoli dobiega końca, jest okresem, w którym mój system filozoficzny bardzo intensywnie ewoluował i dzisiaj jest to naprawdę bardzo rozbudowany twór moim zdaniem. Próbowałem różne rzeczy ugryźć na różne sposoby i dzisiaj chyba najważniejszą tezą, jaką postawiłem, jest to, że ludzie żyją w dwóch światach naraz: świat "rzeczywisty" i świat "ludzi". Tak na dobrą sprawę chyba wielu z nas ma świadomość tego, że to, co widzimy - różni się w sposób względnie znaczący od tego, jakim jest naprawdę. Świat ludzi jest światem emocji, światem, który rozdrabnia się na miliardy mniejszych światów, które się strasznie różnią od siebie. Rzadko kiedy o tym mówię, bo zdaję sobie sprawę z tego, że na pierwszy rzut oka może wydać się banalne, ale paradoksalnie to założenie stało się wyjściem do wielu, wielu innych. Tak naprawdę jest to chyba jeden z głównych fundamentów całego mojego światopoglądu, który rzutuje prawdopodobnie niemalże na wszystko.

Ogólnie to jestem zdania, że "przyjmowanie" jakichkolwiek wiar nie jest do końca dobre. Wydaje mi się, że jest to coś bardzo indywidualnego, że w sposób bezpośredni nikt nie powinien nam sugerować nawet, w co powinniśmy wierzyć, a w co nie. Z drugiej strony może i jest to w porządku, gdy dostosujemy wiarę do siebie, a nie siebie do wiary - to chyba poważny problem dzisiejszych czasów, jak sądzę.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów