[-]
Ogłoszenie - System Integra

System INTEGRA dostępny dla wszystkich!!!
Wystartowała wersja Beta Integry dostępna dla wszystkich! Już teraz każdy z Was może przetestować kontynuację serwisu Druga-Strona rejestrując się na oficjalnej stronie ów systemu: http://systemintegra.pl

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uczucia w snach.
08-03-2012, 20:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2012 20:32 przez Hoxley.)
Heart Uczucia w snach.

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jedna bardzo ciekawa sprawa. Otóż jak powszechnie wiadomo sny są wytworem naszego mózgu, który z kolei jest związany bezpośrednio z całym naszym ciałem, hormonami i tak dalej. Hormony odpowiadają z kolei za uczucia jakie darzymy dane osoby/osobę. Jeśli czujemy je będąc poza snem, powinniśmy je także czuć w nieodmieniony sposób we śnie, na przykład gdy zobaczymy daną osobę, którą darzymy danymi uczuciami. Tak się jednak nie dzieje, często widzimy takie osoby w snach i nie czujemy do nich zupełnie nic. Co więcej często zaczynamy czuć coś do innych, czasem stworzonych przez naszą wyobraźnie, czasem istniejących w rzeczywistości i dobrze nam znanych, ale do których w rzeczywistości nie czujemy nic. Zaczynamy ich darzyć czymś czym wcześniej nie darzyliśmy. Czasem uczucia są niewielkie, czasem mogą stać się nawet zakochaniem. Po przebudzeniu z takich snów często czujemy jeszcze przez jakiś czas to samo co podczas nich, te emocje i te uczucia. Mnie osobiście nie zdarzyło się za często lub nie pamiętam, żeby tego typu sny dotyczyły kogoś kogo znam, więc nie mogę stwierdzić czy w ten sam dzień czułbym cały czas to samo w rzeczywistości, poza snem. To jednak bardzo dziwne. Tak jak już wspomniałem hormony działające na nasze ciało, mózg, emocje w snach powinny być identyczne, często jednak nie są. Zastanawia mnie fakt czy moglibyśmy pokochać czy zauroczyć się w kimś do kogo wcześniej nie czuliśmy nic, właśnie podczas snu. Być może tylko ja mam za sobą podobne doświadczenia.

Co o tym myślicie, przydarzyło wam się kiedyś coś podobnego? Mnie zdarza się to od czasu do czasu, jednak tak jak już powiedziałem, dzieje się to w odniesieniu do stworzonych przez moją wyobraźnię postaci, do których czuję podobne emocję na maksymalnie dzień po takim śnie, więc nie mam zbytniego odniesienia do rzeczywistych osób. Zadowolenie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 21:16
RE: Uczucia w snach.

Hmm... Dobre pytanie. Ja osobiście nie doświadczyłem uczucia... Miłości. Ani w realu, ani we śnie. Nie przeczę jednak, że czuje pociąg seksualny do osób mi znanych (kobiet Zaciesz), z klasy. Kilka razy zdarzyło mi się pobić z kimś w śnie, a potem cały dzień byłem na tą osobę lekko "obrażony". Co innego jak jakiejś osoby nie lubię w realu. Wtedy w śnie zamienia się to w prawdziwą nienawiść. Ogólnie w snach moje uczucia są silniejsze. Podobnie opisywał swoje uczucia Monroe.

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem. - Andrzej Sapkowski, Pani Jeziora
09-03-2012, 10:08

Problemat pełen finezji panowie! Zaciesz

Otóż snami kieruje podświadomość, lewa logiczna półkula mózgu zostaje ograniczona do minimum, aktywna jest tylko prawa, odpowiadająca za wyobraźnię, uczucia i emocje.

Z moich osobistych obserwacji wynika (ale nie ograniczam się tylko do moich snów) że fantomy rzeczywistych osób we śnie są symbolami, przeważnie symbolami uczuć, którymi darzymy te osoby (lub nie darzymy). Wobec tego wątpię, czy we śnie można się zakochać. Po zderzeniu z rzeczywistością przeważnie te uczucia wygasają bardzo szybko.

Miałam przypadek, że we śnie nienawidziłam osoby, którą na jawie bardzo cenię, i przez dobry tydzień albo dłużej miałam do niej mieszane uczucia. Tak samo było w przypadku, kiedy śniłam, że uwielbiam chłopaka, którego w rzeczywistości nie cierpię. Ale bywało też, że okropnie pobiłam (we śnie oczywiście) dziewczynę, za którą naprawdę nie przepadam itd..

Mogłabym wysunąć teorię, że podświadomość przypomina nam zdarzenia z poprzednich wcieleń - być może ktoś, do kogo nic obecnie nie czujemy był nam bliski w którymś z poprzednich żyć i odwrotnie.

Przepraszam jeśli piszę chaotycznie - gorączka mnie trawi.

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
10-03-2012, 23:12

Czyli jest tak jak powiedziałem, to co czujemy w snach nie jest zupełnie tym co występuje w rzeczywistości. Co do przeniesienie się uczuć ze snów na codzienne realia, to hm... Sama piszesz Istoto, że po podobnym śnie miałaś przez dobry tydzień mieszane odczucia co do pewnej osoby. To tylko potwierdza fakt, że hormony wytworzone podczas snu nie wygasają od razu po przebudzeniu, a trwają jeszcze przez jakiś czas. Możliwe jest więc może także podtrzymanie tych hormonów, jeżeli dobrze by się postarać i o ile ta druga osoba chciałaby się postarać. To jednak tylko zwykłe przypuszczenia. Zadowolenie
11-03-2012, 00:01

Wybaczcie, że się wtrącę, ale ja miałam przypadek, że w śnie pogodziłam się z osobą, która zrobiła mi okropne świństwo, a po obudzeniu czułam strach, że to mogło się stać, choćby w śnie. Usmiech
11-12-2015, 17:03

Witam, wiem że temat stary. Ale chciałbym się z wami podzielić czymś. Kiedyś zakochałem się w śnie w pewnej koleżance. Ze snu pamiętam że była u mnie koło domu, i tylko tyle pamiętam. Po przebudzeniu czułem silny pociąg do niej. Następnie ta koleżanka zaczęła do mnie podbijać. Ja utrzymywałem z nią takie relacje jak zawsze. A ona nadal do mnie podbijała. Jakiś dziwny zbieg okoliczności, lub powiązanie? Kilka dni temu miałem sen w którym uprawiałem seks z moją sympatią. Po przebudzeniu czułem nienawieść do budzika że mnie obudził. No i czułem nadal wielką miłość do niej.
12-12-2015, 21:34

Uczucia w snach są zwielokrotnione, czasem występują bez powiązania ze światem normalnym (coś jak u kobiety w czasie okresu, taka huśtawka nastrojów). We śnie ktoś, kogo nie cierpisz może być Twoim najlepszym przyjacielem, chociaż takie skrajności rzadko się zdarzają. Naturalnie jednak, wyostrza emocje. Co do pierwszego pytania - czysty przypadek

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem. - Andrzej Sapkowski, Pani Jeziora
03-01-2017, 15:19

O tak, ja bardzo często popadam ze skrajności w skrajność. Często śni mi się np. że osoby z którymi nie rozmawiam, mam pewne spięcia są mi bardzo bliskie. Coraz częściej jednak pojawiają się sny na temat osoby do której coś czuję ale z nią nie jestem.. Bardzo realistyczne, kiedy jesteśmy razem i czuję to uczucie.

Znaczenie snów - polecam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów