Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saga Ojciec Chrzestny
10-03-2013, 12:45
Saga Ojciec Chrzestny

Zazwyczaj w tym dziale prezentowałem filmiki krótkometrażowe, no ale skończyły mi się pomysły, więc chyba czas na coś większego.

Do Ojca Chrzestnego zabierałem się jakichś rok, z początku obejrzałem część pierwszej części filmu, ale nudził mnie, nie rozumiałem o co chodzi. Dlatego też przeczytałem książkę, noszącą ten sam tytuł (bo film to ekranizacja tej powieści) i doszedłem do wniosku, że jest pierwszą, która tak mnie zaciekawiła i wciągnęła. Z tego powodu dałem jej top 1 książek, które dotychczas przeczytałem.

Tak więc nie radzę zabierać się do filmu, jeżeli nie przeczytałeś pierwszej części książki, bo może to się okazać zbyt trudne do zrozumienia (moim zdaniem).

Moja ocena całej powieści to 8/10. Chyba większości osób się ona kojarzy z krwią, morderstwami itp., lecz chodzi bardziej o rodzinę, do której bohaterowie przywiązują największą wagę, honor i męstwo, a wszystko pokazane w najlepszy możliwy sposób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2018, 12:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2018 12:01 przez Bartek8.)
RE: Saga Ojciec Chrzestny

Obejrzałem ten klasyk (pierwsza część) w ubiegłym roku, trochę z tym zwlekałem. Solidne 9/10
Trudno mi sobie wyobrazić, aby książka była lepsza od filmu. Chociaż to dwie zupełnie inne formy, trudno je porównywać.
Genialny klimat stworzony między innymi przez charakterystyczną muzykę i magiczne oświetlenie (które swoją drogą zapoczątkowało swoistą rewolucje w produkcjach filmowych). Perfekcyjny Marlon Brando. Świetna sekwencja łącząca dwie skrajne sytuacje (chrzest i morderstwa)

OJCIEC CHRZĘSTNY XD

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów