Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Portale społecznościowe
05-07-2014, 22:42
Portale społecznościowe

W dniu dzisiejszym założyłem konto na twitterze i to mnie trochę skłoniło do przemyśleń nt. portali społecznościowych.

Właściwie po co one powstały? Ich (moim zdaniem) głównym zadaniem jest umożliwienie komunikacji osób, które z nich korzystają, a więc wchodzą w to wszelkiego rodzaju wiadomości, zdjęcia itp. Po co miałbym sobie zaprzątać czymś takim głowę? Cóż... Do internetu ma dostęp prawie każdy (pomijając kraje trzeciego świata itp.), no ale coś przy nim musi robić. Wiadomo, że od razu nie trafi na jakieś Drugie-Strony itp., więc zaczyna od czegoś prostego - czegoś co ma każdy znajomy. No i wiadomo.

Zauważyłem, że mimo jednakowego określenia dla tych serwisów, to każdy ma swoją indywidualną grupę użytkowników.

Nasza-Klasa - dawniej chyba trochę bardziej popularna, ale jakichś czas temu (całkiem niedawno) spotkałem osobę, która posiadała konto na NK, a na FB nie. Obecnie raczej głównie korzystają z niego młodsi (podstawówka) no i pewnie też trochę seniorów, którzy zaczęli przygodę z internetem.

Mimo wszystko portal kiedyś był o niebo lepszy, ale po pewnym czasie za bardzo osoby, które to prowadzą posunęły się ku komercjalizacji i to w tak niechlujny sposób, że szczerze powiedziawszy większość użytkowników bez problemu to dostrzegła i zażenowana opuściła ten serwis. Po kilku latach gdy już odstawiłem go dostrzegam coraz więcej błędów, które doprowadziły do chaosu na NK. A szkoda...

Facebook - mogę chyba śmiało powiedzieć, że osoby, które porzuciły NK porobiły konta na FB i chyba się nie zawiodły, bo serio - portal jest bardzo dobrze zrobiony i użytkownik ma naprawdę duże możliwości, dzięki czemu nie ma takiego syfu (za przeproszeniem) jak na wyżej opisanej NK.

Tak czy siak jeżeli ktoś nieudolnie zagospodaruje (nie wiem czy to dobre określenie) swoje konto, to niewykluczone, że zamiast sprzątać prościej będzie mu założyć nowe. Ja mam bodajże 4 i dopiero teraz mam naprawdę w miarę satysfakcjonujące rozwiązania, które doprowadzają do tego, że chętnie korzystam.

Ponadto lepiej rozsądnie dobierać osoby do grona znajomych, ponieważ jeżeli źle trafimy, to nasza tablica będzie tak zaspamowana syfem, że nic wartościowego na niej nie znajdziemy, a tylko ciśnienie się podniesie... I te zaproszenia do gier... O matko...

Jednakże wiele słyszałem złych rzeczy w sprawie tej strony internetowej i ostatecznie mam mieszane uczucia. Często mam styczność z informacjami jakoby to FaceBook stosował różne metody inwigilacji, a afer w tej sprawie już kilka było (nawet ostatnio gdzieś widziałem jakiegoś newsa, że umożliwiono badania przeprowadzane na użytkownikach bez ich wiedzy).

Twitter - korzystam od dziś. Bardzo ciekawy i naprawdę fajnie zrobiony. Na chwilę obecną jedynie mnie trochę dziwi i jednocześnie żenuje, że zaczynają mnie obserwować jakieś osoby, których kompletnie nie znam. WTF?

Ponadto zanim zaczniecie z tego korzystać (chociaż już pewnie za późno) weźcie pod uwagę fakt, że większość (o ile nie wszystko) z tego co wrzucacie do internetu już w nim zostaje. Dlatego czasem lepiej poświęcić 10-15 minut (albo i więcej) na ustawienia prywatności itp., oraz pomyśleć 2-3 razy zanim się coś udostępni Usmiech

To chyba na tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2014, 09:06
RE: Portale społecznościowe

Co do Facebooka i tej infiltracji to z tego co wiem zakładając konto zgadzamy się na przesyłanie danych dalej... więc nasz kochany face jest skarbnicą wiedzy o milionach ludzi na całym świecie Blush są oczywiście osoby które mało wrzucają (nawet ja Blush): zdjęc, filmów i innych informacji ale znam osoby które mogłbyh napisać biografie na podstawie tego co udostępnili do sieci. Kojarzy mi się to trochę z Obserwatorium z gry Assassin's Creed IV Black Flag tylko Obserwatorium pokazywało teraźniejszość Blush

A jak już zacząłeś pisać o naszej klasie to masz całkowitą rację. Był to bardzo fajny portal z pomysłem na siebie a skończyło się jak się skończyło...

LD: ok. 40

"Jestem tym kim jestem, dzięki ludziom których spotkałem. Bez nich byłbym nikim, z nimi mogę wszystko."

Ogarniam hunę Blush
Kocham.
06-07-2014, 10:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2014 10:40 przez Tomek.)

Ja też za bardzo nie wrzucam nic na tablice, a jak już to jedynie filmiki z yt udostępniam (zazwyczaj muzyka). Ogólnie korzystam z tego tylko dlatego, że ma chat, a takie rzeczy jak gry, konkursy itp. To zdecydowanie nie. No ale udało mi się również tablicę spożytkować Usmiech W pierwszej kolejności utworzyłem nowe konto i wyłączyłem obserwowanie każdego znajomego (akurat mocno selekcjonuję ich grono, więc powyżej setki raczej na pewno nie mam). Dlaczego? Otóż z ich wszystkich udostępnień może 1/1000 będzie ciekawa, a reszta to jakieś głupie obrazki, zaproszenia do aska itp.

Kolejnym etapem było uznanie co tak naprawdę mnie interesuje i jaka strona to prezentuje. Ostatecznie polubiłem kilka stron włącznie z obserwowaniem ich i dzięki temu oprócz chatu również mam tablicę, na której często się znajdują ciekawe rzeczy, które naprawdę mnie interesują Usmiech

PS.: Dzisiaj rano wchodzę na twittera, a tu informacja o zablokowaniu konta. WTF? Przecież dopiero je założyłem... Może dlatego, że w ciągu bodajże pół godziny napisałem 3 twitty i ochrona anty-spamowa się za mnie wzięła :X Ja rozumiem, że można dać ograniczenie twitta 140 znaków, ale żeby jeszcze ograniczać ich ilość? No cóż... Tak czy siak odblokowanie konta zajmuje 1-2 minuty, ponieważ polega tylko na akceptacji kilku rzeczy, oraz przepisaniu kodu z obrazka.
21-06-2018, 16:13

nasza klasa jeszcze żyje?

A pamiętacie epuls.pl? Usmiech To były czasy...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów