Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólne narzekanie (dawniej: plusy i minusy)
22-10-2009, 11:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2009 00:21 przez Instead.)
Post: #1
Ogólne narzekanie (dawniej: plusy i minusy)

Gadamy dużo o chrześcijaństwie, ale nie tak gdzie trzeba Tongue Jakie macie odczucia co do tej religii? Czy ma plusy, minusy? Tutaj możecie się wypowiadać.

Minusy:
-kłamstwa
-wyłudzenia pieniędzy (nie mogli by wyremontować kościoła za pieniądze księży? W końcu potrzeby fizyczne powinny być dla nich najmniej ważne. Zamiast kupować nowiutkie BMW powinni zainwestować w rower a pieniądze dać na remont kościoła.
-głupota (poczytajcie biblia, i zamiast zamiast boga czytajcie przypadek.)
-Zataili kilka tysięcy ksiąg w swojej bibliotece
-wiara w boga

Plusy:
-Przychodzi mi parę pomysłów, ale je łatwo podważę. Wiem że np. islam jest po prostu przeróbką chrześcijaństwa (machometowi nie spodobało się parę rzeczy w biblii więc ją przerobił i tak postał koran). Niby chrześcijaństwo na wiele rzeczy pozwala i są tolerancyjni, ale ateista może robić po prostu wszystko, kieruje się honorem i swoimi przekonaniami, a nie książka która mówi ci jak masz żyć (niestety wielu ludzi uważa ateistów za morderców bez sumienia Smutny tylko dlatego że nie wierzą w boga. I to ma być ich tolerancja? )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2009, 12:48
Post: #2
RE: plusy i minusy

Według mnie chrześcijaństwo(jak każda religia) nie ma żadnych plusów... tolerancja-brak, prawda-brak złodziejstwo(ksiąg zakazanych)-tak, kasa-tak. Ale pomyślcie dzisiaj o religii. Żydzi do dziś czekają na mesjasza. Dla nas mesjaszem był Jezus(jego istnienia chyba podważać nie trzeba Tongue). Ale jeśli ten mesjasz był/istniał jakieś 10 lat temu? Kto by go zauważył. Kto posłuchał by głupca, który biega po miastach i krzyczy, że bóg nadchodzi. Świat się zmienia.... kto wie, może jeden z psycholi, zamknięty w psychiatryku za wmawianie wszystkim, iż jest Jezusem, naprawdę nim jest Tongue. Sam w to nie wierzę, ale nauczyciel etyki mi podsunął pomysł.

[Obrazek: azFCi.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2009, 15:09
Post: #3
RE: plusy i minusy

Uważam , że gdyby nie było chrześcijaństwa to byłby bałagan. Dlaczego? Bo jest wielu , którzy nie czynią przestępstw tylko dlatego , że wierzą , że jest bóg i zostanie się ukaranym. Pomyślcie. Gdyby tego nie było to mnóstwu ludziom puściłyby hamulce.Gwałconoby , kradło itp. Nie mówie ,że teraz kiedy jest chrześcijaństwo i religie to tego nie ma.No i istnieje system więziennictwa , ale nie wyrobili by z zakładami karnymi. Myśle , że powiększyłaby się ilośc samobójców też. Bo skoro tu im ,źle to czemu by się nie ciachnąć czy coś ? Teraz to się boją potępienia (bla bla bla)
White_Lord napisałeś , że " ateista może robić wszystko , kieruje się honorem i swoimi przekonaniami " , ale full ludzi nie ma honoru .

Więc jeśli Boga nie ma , to jednak ja wole , żeby ludzie sądzili , że jest.
Choć faktycznie przyznam , że jak się biblie poczyta to momentami można się nieźle pośmiać , a czasem być zirytowanym co niektóre zakazy sa wręcz banalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2009, 20:46
Post: #4
RE: plusy i minusy

Plus: wiara. Cenię ludzi, którzy potrafią coś przyjąć za absolutny pewnik, nawet jeśli normalnie nigdy by im to nie przyszło do głowy i wydaje się niemożliwe. Nie wiem, czy byłbym w stanie całkiem się podporządkować czemuś tak nienamacalnemu. A taka wiara naprawdę może dawać ogromną siłę do życia.

Minus: trudno mi coś wymyślić. Mówicie o kłamstwie, pieniądzach itd, ale to nie jest chrześcijaństwo tylko praktyki jego wyznawców. Biblia nie nakazuje księżom kupowania samochodów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2009, 21:34
Post: #5
RE: plusy i minusy

Na tym właśnie polega wiara. Wierzysz, że poświęcając życie ziemskie zyskujesz życie wieczne, chociaż nie ma ku temu żadnych podstaw naukowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2009, 21:50
Post: #6
RE: plusy i minusy

Co racja to racja, człowiek jest głupi, nawet jedni z najlepiej wykształconych,,pracowników”, jakimi sa księża. Ale czy NA PEWNO dobrze zrozumieliście biblie? Jeżeli uznasz, że nasze życie i bóg to jedno i to samo, to świat zmienia swoje oblicze. Wystarczy uwierzyć w cos by to się spełniło Zadowolenie Takie rzeczy jak: efekt placebo, podświadomość i wiara mogą czynić nie boskie, lecz LUDZKIE cuda. (Jeżeli mocno w coś wieże, wmówię sobie lub powiem to podświadomości to powinno się to stać) Przykład: Będę się codziennie modlił żebym miał leprze powodzenie u dziewczyn (daje tylko przykład Tongue ), wieże w to i tak się dzieje. Dlaczego? Bo myślałem, że bóg mi to da do takiego stopnia, że podświadomość sama ,,nastroiła mnie" żebym stał się bardziej dla nich atrakcyjny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2009, 21:57
Post: #7
RE: plusy i minusy

Mmm. Biblię można interpretować na setki sposobów i zawsze można się doszukać części prawdy. Z resztą ostatnio coś do mnie dotarło i muszę to zweryfikować, bo być może to wynika z tłumaczenia na języki nowożytne, a w oryginale jest inaczej. Jezus był Synem Bożym, tak? A czy my nie jesteśmy dziećmi bożymi? A więc synami i córkami? Zmierzam do tego, że jeśli każdy z nas ma w sobie boski pierwiastek (z resztą obejmuje to również moja teoria), to "wystarczy" nawiązać kontakt z wyższą świadomością.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2009, 11:00
Post: #8
RE: plusy i minusy

(22-10-2009 21:34)gronostaj napisał(a):  Na tym właśnie polega wiara. Wierzysz, że poświęcając życie ziemskie zyskujesz życie wieczne, chociaż nie ma ku temu żadnych podstaw naukowych.

Nie jedna religia na tym polega tylko inaczej to interpretuje. Nazywane to jest życie wieczne, raj, oświecenie. Są różne teorie na ten temat a cechą wspólną wszystkich religii jest propagowanie miłości w celu osiągnięcia raju/oświecenia. A sama droga do raju/oświecenia bywa różna a najbardziej rozwojowa jest ta z medytacją. A jeśli pojawi się fail get to heaven to mamy czyścieć,piekło lub reinkarnacje Zaciesz

Jestem mada fakin energią Zaciesz
[Obrazek: behemoth_fan.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2009, 16:27
Post: #9
RE: plusy i minusy

Plusy: Wiara może zmienić ludzi. Chodzi mi o zmianę na dobrego człowieka. Wielu ludzi zmienia się dla wiary, a na pewno nie ma takich, którzy przez nią stali się "źli" (ateizm nie jest zły).

Minusy: Wiara ogranicza myślenie. Wszystkie odpowiedzi są w biblii, a jeśli tam jej nie ma, to to czego nie potrafisz wytłumaczyć jest albo sprawką boga, albo jest cudem.

Na razie tyle Zaciesz

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2009, 00:42
Post: #10
RE: plusy i minusy

Według mnie to jednak nie biblia nawraca ludzi, lecz właśnie ich głupota. Boją się boga, tak samo, jak katolicy boją się prawdy, którą ukryli w Watykanie. Gdyby ci ludzi mieli jakiś kontakt z opiekunem, byliby i tak dobrzy, lecz dlatego, że znaliby prawdę, a przynajmniej jej część. Wiara NIE ma plusów...

[Obrazek: azFCi.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów