Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka, którą lubicie
05-03-2012, 14:03
RE: Muzyka, którą lubicie

(04-03-2012 23:36)mickes27 napisał(a):  Nie wiem czemu, ale im więcej przekleństw w piosence, tym jest lepiej odbierana. Kompletnie tego nie rozumiem

Przez kogo lepiej odbierana? Nie zauważyłam...

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2012, 15:55

Przez większość młodzieży. Zauważ, że takie piosenki, gdzie co drugie słowo jest przekleństwem są częściej słuchane niż inne. Spytaj się o jakieś znane zespoły rockowe choćby, a większość Ci nie powie kto to. Ale już Słoń, Peja itd. to wszystkie piosenki na pamięć znają

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem. - Andrzej Sapkowski, Pani Jeziora
05-03-2012, 18:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2012 18:33 przez Hoxley.)

Hm... Co do samych przekleństw. Szczerze mówiąc to nie mam nic do nich. Były w naszym języku od pokoleń, a to, że w pewnym momencie niektóre słowa zostały uznane za "złe" lub po prostu "takie, które są niekulturalne" było bezsensowne. Moim zdaniem takie zarzuty mogłaby się także odnosić równie dobrze do takiego wyrazu jak na przykład "placek" czy cokolwiek innego. Gdyby pewna grupa ludzi uznała, że to słowo jest złe, brzydkie i tym podobne, przekazała to następnemu pokoleniu i tak dalej, to w pewnym momencie to słowo, a nie na przykład dzisiejsza tak często stosowana "kurw...", zostałaby uważana w dzisiejszych czasach za wulgarną. Ważne jest tylko, żeby nie przesadzać, bo jeśli co drugie słowo używa się przekleństwa, to zdanie jako takie jest po prostu bez sensu, co świadczy często albo o zasobie słów danego człowieka, albo o jego znajomości podstawowych zasad języka polskiego. To tak z grubsza. Zadowolenie

A co do muzyki... W tym aspekcie również nie widzę w wulgaryzmach niczego złego, no chyba, że tak jak mówię, ktoś zwyczajnie przesadza. Dobrze dobrane, użyte w odpowiednim kontekście i sytuacji przekleństwo często może jednak coś podkreślić i pełnić w zdaniu całkiem pożyteczną funkcję, wbrew pozorom. Zadowolenie

Tak poza tym to rap wcale nie jest jedynym gatunkiem, w którym używa się przekleństw, chodź rzeczywiście prowadzi on zdecydowany prym. Nie wszystkich raperów należy jednak wrzucać do jednego worka. Blush
05-03-2012, 23:56

Kiedyś słuchałem rapu, reggae i były to grupy takie jak Paktofonika, Kaliber44, Gentleman, Bob Marley. Potem zacząłem grać na gitarze, wciągnąłem się w rocka. Ale i tak czasem lubię posłuchać rapu. Na przykład ostatnio wpadła mi w ucho piosenka PIHa- Chłopaczyna z bloków Tongue

"Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera."
— Ryszard Riedel
06-03-2012, 20:52

Ostatnio wpadła mi w ucho ta nutka Usmiech

Lord of the Rings (dubstep remix)
http://www.youtube.com/watch?v=nwboTJKeqCo <--- yt

infected mushroom większość nutek Zaciesz

pozdro ;o

Poszukiwanie prawdy ;P

LD : powyżej 10 - (Last 16.04.2012)

pozdro ;o
19-06-2012, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2012 22:28 przez Panda.)

24-06-2012, 19:05

a ja lubię tylko polską muzykę. Najlepiej jakieś disco polo Zaciesz np: Power Play, Toples itp.

LD: ok. 40

"Jestem tym kim jestem, dzięki ludziom których spotkałem. Bez nich byłbym nikim, z nimi mogę wszystko."

Ogarniam hunę Blush
Kocham.
03-12-2018, 19:49

Ja lubię muzykę z filmów, zwłaszcza taką spokojną bardzo fajnie się słucha i relaksuje.

https://www.youtube.com/watch?v=7wfYIMyS_dI

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów