Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minęły lata, a my...
07-02-2018, 16:31
Minęły lata, a my...

Cześć wszystkim,

Jestem ciekaw w jaki kierunku po tylu latach, poszły wasze zainteresowania? Czym się teraz bardziej interesujecie?

Patrząc po sobie, dość mocno odszedłem od tematów parapsychologicznych, jak kogoś by to interesowało to mogę wytłumaczyć dlaczego. Obecnie czytam książki filozoficzne, biografie ludzi, którzy mnie inspirują, badania naukowe na istotne dla mnie tematy, podróżuje, zwiedzam, doświadczam świata.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć.

Albert Einstein
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowali: Tomek
08-02-2018, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2018 22:16 przez Bartek8.)
RE: Minęły lata, a my...

Gdy zarejestrowałem się na tym forum byłem dzieciakiem zachłyśniętym ezoteryką, napisałem wiele postów i wątków które jakiś czas temu usunąłem (te do których się dokopałem xD), ponieważ z perspektywy czasu stwierdziłem, że są one...hmm nie takie jakie bym chciał. Naturalnie wynika to z tego, że trochę dorosłem, zmieniłem punkt widzenia. Jednak to dzięki między innymi temu forum mój światopogląd jest taki jaki jest teraz. Sam temat zainteresowań pozostał. Nadal interesuje mnie wszystko co duchowe, ale patrzę na to teraz całkowicie inaczej. Nie "jara" mnie to już tak jak kiedyś, sądzę jednak, że pomimo to jestem właśnie bardziej uduchowioną osobą niż za tamtych czasów. Sporadycznie doświadczam świadomych snów, co fajniejsze zapisuję w moim "nocniku snów". Ogólnie staram się skupiać na medytacji, wprowadzać w życie Transerfing z serii książek Vadima Zelanda - Transerfing Rzeczywistości. Tak więc można powiedzieć, że nie odszedłem od tego tematu, a tylko się w nim rozwinąłem. To nadal coś, wokół czego krąży moje życie. Stare zainteresowania/hobby takie jak astronomia, fotografia czy filmy również pozostały i zostały rozwinięte. Do nowych natomiast doszła między innymi antropologia kulturowa, którą studiuję. (Znacząco ta nauka na mnie wpłynęła) Chociaż jak sugeruje dr.Dariusz Czaja antropologia też ma aspekty duchowe. Usmiech Również staram się doświadczać świata jak tylko mogę, i jeżeli weźmiemy antropologie za filozofie empiryczną to też czytam książki filozoficzne. Usmiech
No i... co parę miesięcy nadal odwiedzam te forum, czasami nawet walnę jakiegoś posta. Usmiech
Stara gwardio tego forum, przybądźcie do tego wątku!

Btw; Chyba się domyślam, ale możesz napisać dlaczego odszedłeś od tematów parapsychologicznych.

Podziękowali: Tomek
09-02-2018, 00:12

Damn, dlaczego sam nie wpadłem na zrobienie takiego wątku? :o

Karol - ja również jestem ciekaw, dlaczego odszedłeś od tego?

Bartek - pamiętam, że kiedyś polecałeś mi ten "Transfering", ale ktoś chyba mnie skutecznie zniechęcił do tej serii. Tylko że nie pamiętam w jaki sposób :/

Cóż. Ja kończę za 2.5 miesiąca technikum (technik pojazdów samochodowych) i liczę, że dostanę się na PW. Także mam nadzieję, że nadal urzędujesz w Warszawie, Karolu? Zaciesz Co do zainteresowań, to trudno mi porównać się do czasów, w których to forum zaczęło upadać, ale wydaje mi się, że w gruncie rzeczy jakoś bardzo dużo się nie zmieniło. To forum było początkiem mojej przygody z duchowością, czy ciekawością świata, a dzisiaj - chociaż jestem już daleko od owego "początku" to jednak nadal kroczę tą samą ścieżką. Ja również odszedłem od parapsychologii i ezoteryki (jakieś 5-6 lat temu) - jednocześnie wchodząc w świat sztuki i... rzeczywistości. To forum uczyniło moje życie na pewien czas magicznym. Byłem trochę jak w Krainie Czarów, ale wreszcie "spadłem na ziemię". Nie uważam jednak, że to źle. Stałem się agnostykiem i zacząłem dostrzegać piękno naszego świata, a w ostatnich dniach postanowiłem, że chcę się skupić na tym, by tego piękna doświadczyć w życiu jak najwięcej.

Ciekawość świata, ciekawość ludzi. To jest to, co pokochałem, a co zaczęło kiełkować na tym forum i co dzisiaj nazywam właśnie miłością do sztuki, do piękna Usmiech

Muzycznie się rozwinąłem - wszedłem głębiej w świat ciężkich riffów i jak się okazało, muzyka przyczyniła się, jak sądzę, do podtrzymania mojego kontaktu z Bartkiem niedługo po tym, jak po rocznej (albo dłuższej?) przerwie przyznał mi, że miałem rację. A ja nawet nie pamiętałem, o co chodziło XD

Ciekawe, czy ktoś jeszcze tu wpadnie? Hmm...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-03-2018, 13:38

To i ja odpowiem. Odszedłem od tego, bo spotkałem sporo osób, które były sfiksowane w tą drugą stronę. A ja jestem zwolennikiem złotego środka. Jestem dość zdystansowany do większości zjawisk jakie mieszczą się w tej kategorii.

Opiszę jeden z takich przypadków. Siedzę sobie z jedną osobą, która także interesuje się tego typu zjawiskami i rozmawiamy o tego typu doświadczeniach. Nagle przejeżdża tir i wydaje specyficzny odgłos. A ta osoba, mówi do mnie "słyszysz to?" Odpowiadam "tak, przejeżdża tir". A ta osoba zaczyna mi mówić, że nie prawda, to było ufo. I pół godziny przekonywała mnie do swojego zdania. Takich sytuacji miałem kilkanaście. Co skutecznie mnie zniechęciło.

I takie środowisko dość skutecznie mnie zniechęciło. Fanatyków danych idei nie brakowało. Nadal interesuje się psychologią, poziomami świadomości, biografiami inspirujących mnie ludźmi i tego typu koncepcjami, ideami. Choć obecnie skupiam się bardziej na tworzeniu własnych projektów. Jak choćby gry fabularnej Gwiezdny Pył.

Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć.

Albert Einstein
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów