Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry
11-03-2014, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2014 18:25 przez Tomek.)
Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry

Książka "Mały Książę" autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego (francuz zmarły 1944 roku w wieku 44 lat) sprzedana w 140 milionach egzemplarzy i przetłumaczona na 270 języków (język polski był jednym z pierwszych Zadowolenie).

Wikipedia napisał(a):Mały Książę wyjątkowo przypadł do gustu polskim czytelnikom. Dowodem na to jest nie tylko fakt, że przekładu tekstu z francuskiego na język polski podjęło się aż 12 różnych tłumaczy. Mało znanym faktem jest to, że język polski jest pierwszym językiem na świecie, na który przełożono Małego Księcia (nie licząc oczywiście języka angielskiego, w którym książka ukazała się jeszcze na kilka dni przez wydaniem francuskim).

Nigdy nie przepadałem za czytaniem lektur szkolnych, bo co to za przyjemność, skoro jest przymusowa? Jednak "Mały Książę" to stosunkowo krótka opowieść, więc postanowiłem przeczytać i być może mieć lepszą ocenę na sprawdzianie ze znajomości treści. Co prawda dostałem 4, a kumpel, który przeczytał streszczenie dostał 5, jednakże chyba jako jedyny do niej wróciłem. Po pewnym czasie po prostu zrozumiałem, że zawiera wiele mądrości i nie może być jedną z tych, które się czyta dla ocen.

Bardzo bolesna jest strata swojego dzieciństwa - nie jako okresu, ale jako stanu umysłu...

Zdecydowanie polecam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 21:07
RE: Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry

Czytałem Usmiech pamiętam jak dla "zwykłej" osoby ta książka wydawała się idiotyczna Blush (przecież jak można mieszkać na planetoidzie opiekując się jedną i niszczyć baobaby Zaciesz ) masz rację że jest mądra Blush wciąż pamiętam to rozczarowanie gdy wszedł do ogrodu (chyba xD) róż, w którym wszystkie były jak ta jego. Oczywiście z polonistką mówiło się o "kobiecości róż", czym jest miłość wg książki itp. Ogólnie fajne były te lekcje Zadowolenie

LD: ok. 40

"Jestem tym kim jestem, dzięki ludziom których spotkałem. Bez nich byłbym nikim, z nimi mogę wszystko."

Ogarniam hunę Blush
Kocham.
31-08-2015, 20:56

Super książka, dla osób w każdym wieku. Nie ma tutaj wyjątków i zawsze warto ją przeczytać.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-09-2015, 15:39

niema to jak 1 września poczytać sobie na temat lektury:/.Są lepsze książki w tym lektury szkolne
01-09-2015, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2015 16:42 przez Tomek.)

No z tych, z którymi ja miałem styczność to "Mały Książę" był najlepszy, ale to oczywiście kwestia gustu.

Współczuję podejścia swoją drogą :X

@Edit: O lol, 4-setny post. Ileż ja tu już bzdur napchałem w bazę danych forum :o
22-01-2016, 12:27

(31-08-2015 20:56)mellus napisał(a):  Super książka, dla osób w każdym wieku. Nie ma tutaj wyjątków i zawsze warto ją przeczytać.

Dokładnie. W każdym wieku można ją przeczytać i wtedy rozumie się ją w inny sposób. Bardzo fajna i rozwijająca lektura.

polecam bo dużo fajnych grafik energii i aury: Kolory Aury
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów