Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jesteś ateistą ? :D
13-06-2012, 15:31
RE: Jesteś ateistą ? :D

Ja od dziecka nie wierze, w sumie nie pamietam zebym kiedykolwiek wierzyl.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2012, 17:27

Ateistą raczej nie jestem, ale na pewno nie przynależę do żadnej istniejącej religii.
Mam własne dogmaty.
15-08-2012, 23:10

Ateizm jest dla mnie porównywalny do chrześcijaństwa - i tu i tu mamy zamknięty umysł skierowany na jedną teorię.

W chrześcijaństwo nie wierzę, ale ateistką nie jestem.
Jestem otwarta na wszystko i starałam się poznać różne religie po czym obejrzałam "Zeitgeist"a i doszłam do wniosku, że to wszystko jedno i to samo tylko inaczej nazwane.
Wierzę w karmę i nieograniczoną moc naszego umysłu.
I wkurzają mnie ateiści, którzy potrzebuja na wszystko dowodów. a raczej mi ich żal, że są tak ograniczeni.
16-08-2012, 13:30

(15-08-2012 23:10)eMeS napisał(a):  Ateizm jest dla mnie porównywalny do chrześcijaństwa - i tu i tu mamy zamknięty umysł skierowany na jedną teorię.

Jestem otwarta na wszystko i starałam się poznać różne religie po czym obejrzałam "Zeitgeist"a i doszłam do wniosku, że to wszystko jedno i to samo tylko inaczej nazwane.

Witamy w gronie agnostyków. Bo tak nazywa się zbiór poglądów, które przedstawiłaś. Zadowolenie
16-08-2012, 13:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2018 13:46 przez Bartek8.)

(15-08-2012 23:10)eMeS napisał(a):  Ateizm jest dla mnie porównywalny do chrześcijaństwa - i tu i tu mamy zamknięty umysł skierowany na jedną teorię.
(...)
I wkurzają mnie ateiści, którzy potrzebuja na wszystko dowodów. a raczej mi ich żal, że są tak ograniczeni.

Tak, większość Ateistów jest zamknięta na inne teorie, ale ateizm to (nie) jest wiara w NIC. Ateizm to tylko brak wiary w Bóstwa. Więc można wierzyć w karmę itd będąc ateistą. Poza tym, mi też wygodnie mieć dowody, nie wiem co w tym jest wkurzającego.

youtube.com/wavru7
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-08-2012, 00:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2012 00:43 przez eMeS.)

(16-08-2012 13:30)Hoxley napisał(a):  

Witamy w gronie agnostyków. Bo tak nazywa się zbiór poglądów, które przedstawiłaś. Zadowolenie

Może to i racja, że się do nich zaliczam.. Ale oni chyba nie wierzą w nic, tzn nie zaprzeczają tylko mówią, że nie wiadomo. A ja coś tam swoje wiemBlush

(16-08-2012 13:36)Bartek8 napisał(a):  
(...)

Tak, większość Ateistów jest zamknięta na inne teorie, ale Ateizm to (nie) jest wiara w NIC. Ateizm to tylko brak wiary w Bóstwa. Więc można wierzyć w karmę itd będąc Ateistą. Poza tym, mi też wygodnie mieć dowody, nie wiem co w tym jest wkurzającego.

Wybacz, że może używam za mocnych słów, ale mam bliski kontakt z dość skrajnym ateistą (mój brat), z którym ostatnio dużo dyskutuję na ten temat i jemu nie da się nic powiedzieć, bo przeczytał milion książek na ten temat i na wszystko ma jakiś swój ateistyczny argument..
Wiadomo, że dowody są na wszystko mile widziane i sama na niektóre rzeczy mam, w które ktoś taki jak mój brat nie wierzy.
Ale sama też wierzę w istnienie rzeczy, których nie doświadczyłam, ale np ktoś mi opowiada, bądź o tym czytam, bo wiem, że nasz umysł ma wielkie mozliwości a świat to nie tylko to co na codzień widzimy. A jak ktoś się uprze i sprowadzi nas do kupy mięsa to odbiera sobie możliwość dostrzeżenia pewnych rzeczy.
Ale co kto lubi, dla mnie byłoby nudno nie wierząc w nic.
31-10-2012, 19:44

ja ateistą nie jestem, wierzę w Boga ale do kościoła nie pójdę Blush to strata czasu słuchać jak klecha mówi przez godzinę o pierdołach. na religię chodzę wiele razy po lekcji wyśmiewam księdza np dzisiaj mówil o wywoływaniu duchów o egzorcyzmach i jaki wielki to jest grzech że Bóg nie wpuści nas za to do nieba :|

LD: ok. 40

"Jestem tym kim jestem, dzięki ludziom których spotkałem. Bez nich byłbym nikim, z nimi mogę wszystko."

Ogarniam hunę Blush
Kocham.
31-10-2012, 21:37

To, żeby nie było tak pięknie i anty-chrześcijańsko ja stanę w obronie wiaryUsmiech

Scarabax napisał(a):to strata czasu słuchać jak klecha mówi przez godzinę o pierdołach

"Klecha" nie zawsze pieprzy o pierdołach. Uwierz mi, zdarzają się kazania, które są warte uwagi nie tylko chrześcijan, ale i ateistów/żydów/buddystów. Nie każdy ksiądz jest zatwardziałym konserwatywnym fanatykiem, który zajmuje się tylko wzrostem opętań i okultyzmu wśród młodzieży. I nie należy wyśmiewać ludzi za ich plecami - lepiej powiedzieć wprost księdzu co się o tym myśli. Z doświadczenia wiem, że mogą wyniknąć ciekawe dyskusje i dobre ocenyUsmiech

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem. - Andrzej Sapkowski, Pani Jeziora
 Podziękowali: Tomek
02-11-2012, 23:48

(31-10-2012 19:44)Scarabax napisał(a):  ja ateistą nie jestem, wierzę w Boga ale do kościoła nie pójdę Blush to strata czasu słuchać jak klecha mówi przez godzinę o pierdołach. na religię chodzę wiele razy po lekcji wyśmiewam księdza np dzisiaj mówil o wywoływaniu duchów o egzorcyzmach i jaki wielki to jest grzech że Bóg nie wpuści nas za to do nieba :|

Czyli deista? Albo po prostu teista Zaciesz
03-11-2012, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012 13:51 przez ramsterdam.)

(02-11-2012 23:48)Tomek napisał(a):  Czyli deista? Albo po prostu teista Zaciesz

Albo w kodzie icd-10: R41.8 (Inne i nie określone oznaki i objawy chorobowe dotyczące funkcji poznawania i świadomości)...
hihi Lol2

Chociaż tutaj można by również przypasować kod R44 - Inne symptomy i objawy chorobowe dotyczące odczuwania i spostrzegania... Do nich zaliczamy:
R44.0 Halucynacje słuchowe
R44.1 Halucynacje wzrokowe
R44.2 Halucynacje inne
R44.3 Halucynacje, nie określone

Jednym słowem pasuje jak ulał!!!
Przepraszam ale lubię dopasowywać diagnozy chorób do poszczególnych pacjentów. Sprawia mi to nieziemską przyjemność Zaciesz

Notatka od Tomek, 03-11-2012 19:47:

lol - Tomek
lol - mickes27

"Dreams feel real while we're in them.
It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "
Cobb - Inception
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości