Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Droga i spełnienie
12-08-2014, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2014 18:44 przez Tomek.)
Post: #1
Droga i spełnienie

Rozmowa Galgo i Barneya w filmie Niezniszczalni 3 napisał(a):Galgo - Mam dobrą pamięć, niczego się nie boję. Chcę zostać twoim przyjacielem.
Barney - Nie potrzebuję przyjaciół.
Galgo - Ależ tak. Każdy potrzebuje. Nie mam żadnych przyjaciół, stąd to wiem. Ale poza moimi problemami z przyjaźnią, potrzebuję teraz coś robić. Nie cokolwiek, ale to, do czego się urodziłem.
Barney - Dobrze trafiłeś, to droga w jedną stronę.
Galgo - Pan wybaczy, ale droga w jedną stronę jest lepsza niż żadna, dlatego też taką drogę w życiu obrałem.

Paulo Coelho napisał(a):Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą.

Hannibal napisał(a):Albo znajdziemy drogę, albo ją sami wytyczymy.

Aldona Różanek napisał(a):Z każdej dobrej drogi można zbłądzić. Z każdej złej drogi można zawrócić.

Spełnienie w życiu jest moim zdaniem jego bardzo istotnym elementem, który również powinien przyjść w odpowiednim momencie.

Tony Robbins napisał(a):Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia.

Droga do spełnienia jest dość... Dziwną rzeczą. Niektórzy mają to gdzieś, ale ja potrzebuje jej, to jest taka sytuacja jak w powyższym cytacie z filmu "Niezniszczalni 3" - czasami musimy zrobić coś - coś, dla czego się urodziliśmy. Tylko trzeba zadać sobie zasadnicze pytanie - co to?

Fatalnym uczuciem jest egzystować i nie widzieć w tym sensu, tej drogi, która gdzieś jest, lecz nie wiemy gdzie. Odnalezienie jej by było jednym z najszczęśliwszych momentów życia, ale niestety tak łatwo nie ma, bo przecież skąd możemy wiedzieć, że to jest to?

Gorzej, jeżeli szukamy. Szukamy. Szukamy. Szukamy, lecz niestety efektów brak. Może to się skończyć depresją, poważnie. Dlatego istnieje pewna granica, kiedy spojrzymy w lustro i stwierdzimy, że szukanie nie ma sensu - sam wytyczę swoją drogę. Tako rzecze Hannibal.

PS.: Chyba przeżywam kryzys twórczy, bo coś krótkie te moje wątki ostatnio Smutny Chyba czas na przerwę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów