Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deizm a ateizm
20-02-2011, 12:58
Information Deizm a ateizm

Drodzy forumowicze! Piszę do was tego pięknego, ale nieco zachmurzonego dnia, aby prosić was o pomoc. Zapewne wiecie, że pisze bloga (http://www.magiczne-zycie-alessy.blog.onet.pl), więc chciałabym was prosić, abyście w tym wątku zamieścili swoje obserwacje i spostrzeżenia w DEIZMIE i ATEIZMIE. Chciałabym o tym napisać notatkę, ale nie mam materiałów, które wolę czerpać od ludzi lepiej mi znanych niż "Wujek Google" i "Ciocia Wikipedia".
Proszę o szczere informacje.

Pozdrawiam i całuję :*, Alessa

Stąpaj lekko po Ziemi,
Wdychaj łagodnie Powietrze,
Otul się miękką Wodą,
Ostrożnie dotykaj Ognia.

LD: +400
OBE: 6
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 17:50
RE: Deizm a ateizm

Na pewno zauważymy że Deiści wieżą że bóg kiedyś był , lecz ich opuścił ( albo ma ich w dupie mówiąc prościej ) . Ateiści zaś sądzą że boga nigdy nie było . . . To tak na wstęp Usmiech

Nie przeszkadzaj marzycielowi marzyć , ponieważ on marzeniami nie zniszczy świata , lecz ma szansę go ulepszyć .
 Podziękowali: Alessandra Alora
26-02-2011, 17:48

No tak, ale szukam po prostu informacji na ten temat....
Każdy inaczej stroni wśród ateistów i deistów. Może łatwiej wam będzie jak zadam wam pytania...

1. Co myślicie o magii? Czy wg was jest warta zachodu, czy to tylko jakieś dyrdymały typu SF?
2. Co dla was ateistów/deistów jest najważniejsze? Pokój na świecie, tolerancja, życie wieczne..?
3. (do ateistów) Skoro odrzuciliście wiarę w Boga, wyrzekliście się go, to co wam go zastępuje? Nauka? Rodzina?
4. (do deistów) Wiem, że wierzycie w Boga, ale w żadnego konkretnego. Czy może macie własne wyobrażenie go?
5. Jakimi zasadami się kierujecie?

Stąpaj lekko po Ziemi,
Otul się miękką Wodą,
Ostrożnie dotykaj Ognia.

17-03-2011, 23:29

1.Wiem, że coś takiego istnieje i wiem coś na ten temat.Nie odrzucam tego czego zbytnio nie rozumiem(jak większość społeczeństwa), zatem wierzę, że coś takiego istnieje.Magia to nie dyrdymały.Magia działa na prostej zasadzie - chcenia czegoś , wizualizacji czegoś, pragnienia spełnienia, świecie,runy tylko w tym pomagają..Ludzie utożsamiają sobie magię z filmami(pentagramy na czole, włosy, berła itp.), a magia to nic innego jak wpływanie własnymi zdolnościami(nie wytłumaczonymi przez naukę) do wywołania jakiegoś skutku.Wiedzę z filmu można wyrzucić w kąt.
3 ----
2.Co jest dla mnie jako deiście najważniejsze ? Tolerancja i postępowanie za głosem własnego sumienia.
4.Moja wiara w Boga jest oparta na wierze w duchy(spirytyźmie)
5.Niestety narzuconymi przez środowisko w jakim się znajduję.Ale moje szczere zasady to próbowanie iść z zasadami moralności i wielka tolerancja i szanowanie cudzego gustu i światopoglądu.
 Podziękowali: Alessandra Alora
14-07-2011, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2011 10:02 przez pejtrik.)

Niewiem czy bedzie Ci to jeszcze potrzebne, ale:

1. Nie wypowiem sie, poniewaz nie zaglebiam sie w te tematy.
2. Dla mnie na pierwszym miejscu jest Bog i to czego nauczal, bo jezeli ludzie stosowaliby sie do tego do dzis, to do dzis bylby pokoj na swiecie, milosc. Na pierwszym miejscu stawiam rowniez rodzine i bliskich.
3. x
4. W Boga wierze takiego, jakiego ukazuje mi Biblia. Czyli jest to 1 Bog w trzech osobach. Oczywiscie dla nas ludzi jest to nie pojete i nie zrozumiale, dlatego w pewnym stopniu zaufalem Bogu, poniewaz to sie nazywa wiara ("Blogoslawieni Ci ktorzy nie widzieli a uwierzyli")
5. Kieruje sie zasada, aby tolerowac i kochac blizniego. Jezeli chodzi o wiare to ide ta zasada ze jezeli przez 2000 lat ludzie wierzyli i bylo tyle wierzacych to chyba cos w tym musi byc. Teraz ateisci moga powiedziec: Dobrze, ale nas tez jest nie malo i my tez juz od dluzszego czasu (jako ateisci) istniejemy. Ja moge na to odpowiedziec tylko tak ze moim zdaniem jest niewiele tych "prawdziwych" ateistow. Wiekszosc to zbuntowani nastolatkowie, albo ludzie ktorym sie zle powiodlo zaczynaja odrazu wyklinac Boga. Z ateistami, deisci chyba nigdy nie dojda do porozumienia w ten sposob. Ale jezeli spojrzec na to z innej perspektywy. Na przyklad: Ateista: Boga nie ma! Deista: Bog jest! Jezeli tak naprawde nie ma Boga to my Deisci nie mamy nic do stracenia, jedynie to ze przez cale zycie przestrzegalismy postow, chodzilismy na rozne obrzadki, nabozenstwa. Jezeli jednak Bog istnieje to Wy jako ateisci macie wiele do stracenia, bowiem cala przyszlosc.

Pozdrawiam.

GG: 5135955

Tylko LD. Na avka nie zwazajcie

I przez całe swoje życie marzymy o miejscu, które widzieliśmy tylko w snach.Miejscu uwiecznionym przez nasz występek i definiowanym dla jego masakry
16-07-2011, 18:07

pejtrik, dziękuję za twoją odpowiedź, ale zakończyłam działalność bloga... pozdrawiam

Stąpaj lekko po Ziemi,
Otul się miękką Wodą,
Ostrożnie dotykaj Ognia.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości