[-]
Ogłoszenie - System Integra

System INTEGRA dostępny dla wszystkich!!!
Wystartowała wersja Beta Integry dostępna dla wszystkich! Już teraz każdy z Was może przetestować kontynuację serwisu Druga-Strona rejestrując się na oficjalnej stronie ów systemu: http://systemintegra.pl

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cytaty, sentencje
21-04-2015, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2015 15:36 przez Tomek.)
Cytaty, sentencje

Nasza forumowa Istotka poprosiła mnie o jakąś myśl filozoficzną i szukając jakiejś wpadłem na pomysł, żeby założyć ten wątek.

Sprawa jest prosta - kto ma jakieś fajne cytaty, czy sentencje to niech wrzuca tutaj śmiało. Może się znajdą tacy jak ja, którzy sobie zapisują takowe i jednak mają sporą bazę - w takich wypadkach wolałbym, abyście nie kopiowali od razu wszystkiego, tylko po trochu (ale też bez spamu).

Wobec tego żeby zabezpieczyć wątek przed jakimś niezrozumieniem tego co napisałem wprowadzam mały regulamin:
1. Każdemu użytkownikowi bez względu na rangę przysługuje tylko jeden post dziennie w tym wątku.
2. Post ma zawierać tylko cytaty/sentencje (itp.) i ewentualnie jakiś komentarz od autora.
3. Maksymalnie 5 cytatów/sentencji (itp.) na post.
4. Autorowi wątku (mi) przysługuje nieograniczona liczba postów, co ma na celu informację dot. zmian w niniejszym regulaminie itp.

W związku z tym, że to dopiero początek - regulamin pewnie niejednokrotnie ulegnie zmianie, o której będę powiadamiać w tym wątku. Ograniczona liczba cytatów/sentencji wynika z tego, że chcę uniknąć nie wiadomo jak długich postów, a i to też wpłynie pozytywnie na ich wartość merytoryczną. Poza tym przyda się każdemu chociaż ten dzień namysłu nad tym co tutaj się będzie wrzucać.

Utworzyłem uzupełnienie dla tego wątku:
http://www.forum.druga-strona.pl/OOBE-Cy...e-dyskusja
Jego celem jest umożliwienie dyskusji nad treściami, które będą tu zamieszczane. Nie ma tam limitu postów, można pisać do woli, ale proszę pamiętać, że w obu tych wątkach obowiązuje również regulamin forum.

@Edit: Potem wrzucę coś od siebie, bo teraz nie mam czasu :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2015, 14:17
RE: Cytaty, sentencje

Haha, dziękuję, nasz forumowy filozofie! Usmiech
W takim razie zacznę:

1. Jeśli coś lub ktoś was krzywdzi - jest to wasze ego. (Rada Dziewięciu)
2. Nigdy nie pozwól wiedzy stanąć na drodze do Prawdy. (Ajahn Brahm)
3. Akceptacja uczyni cię wolnym. (mistrz Wong)
4. Uważaj, o co prosisz. (odnośnie Prawa Przyciągania, nie wiem kto to powiedział)
5. Przeciwnik nie istnieje - jestem tylko ja. Wszystko, czego przez całe życie doświadczam - to ja. (mistrz "Nikt")

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
25-04-2015, 10:58

"Otrząśnij się, bądź sobą-ludziu!" ~Księciuniu

A teraz poważniej;

"Nikt nie jest bardziej zniewolony niż Ci którzy błędnie wierzą w swoją wolność." ~Johann Wolfgang von Goethe

"Tak więc jestem teraz żywy bez życia, tęskny bez tęsknoty i błądzący bez błędu." ~Tadeusz Miciński "Delirium Tremens"

http://www.dharma4.tumblr.com

http://www.pajacyk.pl

"Wyrób sobie idiotyczny zwyczaj cieszenia się niepowodzeniem" ~Vadim Zeland
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-04-2015, 13:14

Bruce Lee
Kluczem do nieśmiertelności jest prowadzenie życia wartego zapamiętania

Jeśli nieustannie nakładasz na ograniczenia na wszystko co robisz, fizyczne, czy jakiekolwiek inne – rozprzestrzeni się to na Twoje życie i pracę. Nie ma ograniczeń. Istnieją tylko wzniesienia, i nie możesz stać w miejscu, musisz je pokonywać

Odkąd byłem dzieckiem mam w sobie wewnętrzną chęć rozwoju. Dla mnie osobiście, szczera chęć doskonalenia swojego potencjału jest celem i obowiązkiem każdego wartościowego człowieka.

Bądź szczęśliwy, ale nigdy zaspokojony.

Nie jestem na tym świecie, aby sprostać Twoim oczekiwaniom, a Ty nie jesteś aby sprostać moim.
27-04-2015, 21:26

Bruce Lee
Jak myślisz, takim się staniesz.

Nie zawsze pisane jest osiagniecie celu, czasem służy on tylko jako wytyczna do podążania.

Mądry człowiek może nauczyć się więcej z głupiego pytania niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Używaj tylko tego co działa, a bierz to skądkolwiek tylko można.

Nie skupiaj się nad tym, kto ma rację, a kto nie lub kto jest lepszy niż inny. Nie bądź ani za, ani przeciw.
03-05-2015, 11:44

Bruce Lee
„Sama wiedza nie wystarcza, trzeba umieć ją stosować. Sama chęć nie wystarcza, trzeba działać.”

„Jeśli spędzisz zbyt wiele czasu nad myśleniem o czymś, nigdy tego nie zrobisz.”

„Wiedza da ci siłę, ale to charakter da respekt.”

„Nie obawiam się człowieka, który jednokrotnie doskonalił 10,000 kopnięć, ale tego, który 10,000 krotnie doskonalił jedno kopnięcie.”

„Jeśli kochasz życie, nie marnuj czasu, bo z czasu składa się życie”
29-06-2015, 09:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2015 09:00 przez Tomek.)

Bruce Lee
Nie bój się porażki. – Nie porażka, a nisko postawiony cel to zbrodnia. Przy wielkich próbach nawet poniesienie porażki jest chwalebne.

Nie módl się o łatwe życie, módl się o siłę, aby przetrwać ciężkie.

Bądź jak woda znajdująca swoją drogę między szczelinami. Nie bądź asertywny, dostosuj się do przeszkody a znajdziesz drogę przez nią lub wokół niej. Jeśli nic w Tobie nie będzie stale nieugięte, droga sama się ujawni.

Oczyść umysł, pozbądź się formy. Bądź bezkształtny jak woda. Wlewasz wodę do kubka i staje się kubkiem. Wlewasz wodę do butelki i staje się butelką. Wlewasz ją do czajnika, staje się czajnikiem. Woda może krążyć i może niszczyć. Bądź wodą przyjacielu.

Sens leży w codziennym ubywaniu, nie przybywaniu. Eliminuj po kolei wszystko co zbędne.
04-07-2015, 19:23

To ja dzisiaj książkowo Usmiech

"Bo nic tak nie myli jak zmysły." - Witold Gombrowicz, Ferdydurke

"Przegrana zaczyna się w momencie, gdy pomyślałeś, że przegrywasz." - Kōbō Abe, Kobieta z wydm

"Strzeż się proroków i tych, którzy gotowi są umrzeć za prawdę, gdyż - zwykle za sobą, często przed sobą, czasem zamiast siebie - pociągają śmierć licznych." - Umberto Eco, Imię róży

"Inteligencja jest jak nogi: masz za dużo, to się potkniesz." - Terry Pratchett, Ostatni kontynent

"Na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło?" - Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
05-07-2015, 16:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2015 16:25 przez Tomek.)

Bruce Lee
„Adaptuj co przydatne, wykluczaj co bezużyteczne, dodawaj co Twoje”/„Wchłaniaj to, co jest pożyteczne. Odrzucaj to, co nie jest. Dodawaj to, co charakteryzuje tylko Ciebie.”

„Poznawanie siebie to obserwacja własnej osoby w interakcji z inną.”

„Prawdziwe życie to życie dla innych.”

„Bierz rzeczy, jakimi są. Uderzaj, gdy musisz uderzać. Kop, gdy musisz kopać.”

„Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie.”
04-09-2015, 21:22

Kudłacz
"Więc uwierz, że nic nie dzieje się losowo, masz wpływ na to.
Wpływem myśli, wpływem słowo. Ty sam decydujesz jaką idziesz drogą.
"

http://www.dharma4.tumblr.com

http://www.pajacyk.pl

"Wyrób sobie idiotyczny zwyczaj cieszenia się niepowodzeniem" ~Vadim Zeland
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów