Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buddyzm - podstawowa wiedza
16-08-2014, 10:00
RE: Buddyzm - podstawowa wiedza

(15-08-2014 22:07)Tomek napisał(a):  Nie napisałem, że tak napisałaś. Po prostu uznałem, że może i to masz na myśli, to na wszelki wypadek dopisałem.

W porządku Usmiech
Trochę mi to zabrzmiało jako oskarżenie o ignorancję pod moim adresem, stąd moje wielkie oburzenie Tongue

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2014, 16:31

buddyzm jest spoko ale szczerze mówiąc od zawsze coś mnie odtrącało od tej religii/filozofii,czemu?bo śmierdzi ignorancją i nihilizmem.
nihilizm-pesymistyczna wersja rzeczywistości.
26-09-2014, 23:27

Co do buddyzmu się nie wypowiem, z nihilizmem nie masz racji, a dokładniej rzecz ujmując jesteś nieścisły. W nihilizmie nie chodzi o pesymizm. Samo słowo "nihil" pochodzi z łaciny i znaczy "nic". Chodzi tutaj ogólnie o pustkę. Brak bytów, niemożność poznania świata, nie istnienie wiedzy, która byłaby pewna. Nihilizm powstał za sprawą Gorgiasz z Leontinoi, a rozwijał się prężnie w modernizmie dzięki filozofii Friedricha Nietzsche (za dużo już tego polskiego i przygotowań do matury...)

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem. - Andrzej Sapkowski, Pani Jeziora
 Podziękowali: Tomek
30-09-2014, 20:16

(26-09-2014 16:31)choz napisał(a):  śmierdzi ignorancją i nihilizmem.

Ojj, kolego, chyba nie zapoznałeś się zbyt blisko z buddyzmem, skoro głosisz takie osądy...
O ignorancję bym mogła podejrzewać wszystkie inne wyznania, ale nigdy buddyzm.
Walka z ignorancją jest pierwszym założeniem tej filozofii, ignorancja jest dla buddystów główną przyczyną cierpienia, od którego przecież chcą się uwolnić.
Z tym nihilizmem to już w ogóle przegięcie...

Nigdy nie pozwól Wiedzy stanąć na drodze do Prawdy!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów