Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święta Bożego Narodzenia
14-11-2010, 13:28
Święta Bożego Narodzenia

Witam!!

Jestem ateistą ale lubię te święta. Czy wy też? Jest to chrześcijańskie święto jednka ja uważam, że nie jest ono tak religijne (Coca-Cola wymyśliła czerwonego mikołaja, są inne tradycje dla każdej rodziny itp.)
Też tak uważacie? Usmiech Napiszcie swoje opinie...

Umiejętności można nabyć. Talentu niestety nie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2010, 20:31
RE: Święta Bożego Narodzenia

Ja bardzo lubię święta Zaciesz Kocham kolędy, pastorałki itp. Zaciesz

Tak, jestem Ateistą, i wiem, co mówię.

Otóż, święta mają przesłanie, to czas jednoczenia sie, kochania bliźniego, dawania sobie nawzajem prezentów, nie ważne, jakiej jesteś wiary, chrześcijanie powinni wiedzieć, że Jezus chciałby ludzie kochali sie, rozumieli itp. Kij tym, co się niby wydarzyło itp ( i tak urodził sie jak już w marcu). Kolędy? To śpiew, wspólny czas spędzony na słuchaniu ich lub śpiewaniu razem. Pastorałka? KASA Zaciesz Tongue Itp. kolacja wigilijna... Ahhh...
16-11-2010, 20:34

Zgadzam się z wami :)To jest wspaniały czas i szkoda by było go przegapić Tongue
16-11-2010, 20:48

JA też uwielbiam święta, bo w czasie ich trwania czuję się szczęśliwy oraz czuję w sobie coś takiego, że mógłbym zrobić wszystko o czym wymarzę w tym jednym dniu. Te święta są dla mnie największym oczekiwaniem dla mnie, bo są tylko raz, ale dają tyle radości, że mi jej brakuje kiedy się te świąteczne dni kończą i znów pojawia się szara rzeczywistość. No, ale warto mieć nadzieje, że te święta połączą mnie z rodziną i w w sercach wszystkich znów zakwitnie więź rodzinna, która tak często usycha przez cały rok.
(Sorry za takie pisanie, ale od jakiegoś czasu piszę tak i nie wiem czemu Tongue)
17-11-2010, 09:56

Tak Świeta ... Zadowolenie A po Świętach Nowy Rok ZacieszD

[Obrazek: riko.png]
01-05-2011, 19:08

Jestem ateistą, a dokładnie Swieckim Humanistą Zaciesz Lubię te bajery, tak jak poprzednicy.

"Każdy jest bogiem swojego życia, pamiętajcie, ale nie każdy chłop z widłami to Posejdon"
LD: 2
Mi tylko na LD zależy.
Jestem poetą.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-05-2011, 21:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2011 21:54 przez Vincent.)

ja mam wiele sprzeczności co do daty urodzin jezusa podawanej przez katolicyzm. Ale zgadzam się z resztą. Tylko zastanawia mnie czemu ludzie są tacy tylko przez jeden dzień w roku a nie przez cały rok...
01-05-2011, 22:13

Również ateista Zaciesz ale kocham świętA Zaciesz

Dążenie do niewyobrażalnych stanów!

LD - 41 Mysli Last 21.04.2013 !
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-05-2011, 14:41

Święta... Z jednej strony mamy tutaj tę atmosferę miłości, dobroci i spokoju... Rodzinna idylla, mamuśki z dzieciakami przy stołach... Wręczają sobie nawzajem te prezenty, cieszą się, miło patrzeć... Jednakże gdyby tak spojrzeć na to inaczej, można bez większego problemu dostrzec stres związany z owymi dniami. Stres, zamieszanie, kłótnie. Niejednokrotnie dom dzieli się na dwa obozy, różnie podchodzące do nadchodzących świąt. Osobiście jestem ateistką (jako i wiele innych osób udzielających się na tym forum)... Moja rodzina to ludzie bardzo religijni, lubią organizować całą szopkę pro-chrześcijańską, próbują mnie w to wciągnąć, a ja mam skłonności do posyłania ich na drzewo... Prezentów nie przyjmuję, żeby nie wyjść na hipokrytkę... Jedzenie świąteczne jest tłuste i niezbyt w moim guście... A jeżeli zostaję zapędzona do świątecznego sprzątania domu, zaczynam gryźć... Jednym słowem, mój "stopień tolerowania świąt" zależy od ludzi, z którymi wtedy przebywam. Dobrze jest, jeżeli podchodzą na luzie do tego typu okazji i nie wdają się w idiotyczny wyścig "zbrojeń" z Jadzią Kowalską o to, kto ma lepiej wyszorowane drzwi.

Can I play with madness?
The prophet stared at his crystal ball
Can I play with madness?
There's no vision there at all
Can I play with madness?
The prophet looked and he laughed at me
Can I play with madness?
He said "you're blind too blind to see", yeah
 Podziękowali: Bartek8
Odpowiedz