Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
30-06-2014, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2014 11:21 przez Tomek.)
Post: #1
Śmierć

Cytat:Niewidomy więzień: Nie lękasz się śmierci. Myślisz, że to czyni cię silnym. Ale to sprawia, że jesteś słaby.
Bruce Wayne: Dlaczego?
Niewidomy więzień: Jak możesz poruszać się szybciej niż to możliwe, walczyć ponad swoje siły, bez najpotężniejszego motywatora duszy – strachu przed śmiercią?

Według jakiejś filozofii umieramy całe życie. Zgadzam się z tym. Poczęcie, narodziny - to pierwsze kroki ku śmierci. No bo przecież cały czas do tego zmierzamy prawda? To jest nieuniknione.

Wiarę w życie pośmiertne straciłem już dawno. Czasami myślę, czy nie lepiej by było przy tym zostać? Może tak, może nie.

O tak. Boję się śmierci, boję się w niej tego, że właściwie nie wiem jak ona wygląda. Czy to tak jak zaśnięcie, czy może medytacja, lecz pozbawiona oddechu? Nie wiem. To jest ten lęk przed nieznanym.

Jednakże z drugiej strony pragnę tego. Pragnę tej bezgranicznej wolności jaką ona daje. Dopóki jestem ograniczony ciałem, myślami i wszystkim innym nie mogę być naprawdę wolny. I ten spokój... Nie trzeba się martwić o nic.

Właściwie tak - myślałem o samobójstwie, jednakże nie jestem typem osoby, która by zrobiła coś takiego Usmiech To się ogranicza do myślenia nad tym, ale nigdy się wystarczająco nie przekonałem i raczej do tego nie dojdzie, bo to nie ja. Ja jestem zdania, że samobójca to leń - umrzemy tak czy siak, to czemu by nie zobaczyć co nam jeszcze to życie przyniesie? Przecież jest w nim tak wiele szczęścia...

Cytat:Widzimy to, co chcemy widzieć.

Czy tak naprawdę te wszystkie wierzenia, którego autorami są ludzie nie powstały z obawy przed śmiercią? To jest chyba najskuteczniejsza broń, bo jeżeli nie jesteśmy w stanie obronić ciała przed nią, to chociaż uspokójmy je Usmiech Przecież jakie to piękne, że po śmierci będzie jeszcze lepiej - raj, idealny świat, ogród, po którym się będziemy przechadzać przez wieczność w miłości...

@Edit:
Fryderyk Nietzsche napisał(a):Gdyby człowiek zdał sobie sprawę z tego jak nędzną jest istotą z pewnością popełniłby samobójstwo…
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów