Ogłoszenie: FAQ - najczęściej zadawane pytania
04-09-2012, 23:21
FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zanim zadasz pytanie dotyczące świadomego snu lub podróży poza ciałem, sprawdź czy odpowiedź nie znajduje się już w tym temacie.

1. Czym jest świadomy sen (LD) ?
Najprostsza odpowiedź na to pytanie to: Jest to sen, w którym wiesz, że śnisz. Zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś we śnie, ale nie zawsze masz możliwość pełnej kontroli nad snem.

2. Czy to był świadomy sen ? (i do tego opis) - to pytanie często się pojawia. (Od razu w tym miejscu chciałbym zasugerować moderatorom usuwanie takich tematów, jeśli na takie traficie)
Tak jak napisałem powyżej, jest to sen, w którym wiesz, że śnisz. Więc jeśli chcesz opisać sen, w którym nagle wiedziałeś, że to sen, ale np. nie mogłeś nic zrobić, to to właśnie był LD. Czasami pierwsze świadome sny tak wyglądają, że nie możemy nic zrobić. Z biegiem czasu nabierasz wprawy i stają się one coraz dłuższe i coraz bardziej przez nas kontrolowane.

3. Czy LD jest bezpieczne ?
Oczywiście, że TAK. Jest to "zwykły sen", ale mamy nad nim kontrolę. Czy coś złego może stać Ci się podczas snu ? Albo inaczej, czy sen jest niebezpieczny ? Odpowiedz sobie sam

4. Czym jest OOBE (podróż poza ciałem) ?
OOBE jest stanem świadomości, w którym właśnie świadomość przenosi się do innego wymiaru zwanego Astralem. A Astral jest miejscem, w którym możemy spotkać różne istoty, które mogą nas nauczyć rzeczy, które przydadzą nam się w życiu.

4.1. Czym nie jest OOBE ?
OOBE na pewno nie jest miejscem, w którym grozi Ci niebezpieczeństwo, gdzie jakieś byty i demony czekają na Ciebie, aby Cię zjeść i zabić albo zabrać twoje ciało podczas twojej podróży poza ciałem. Wiele tego typu historyjek można znaleźć na innych forach, gdzie ludzie uważają podróże poza ciałem za mega niebezpieczne, a doświadczają najczęściej jedynie świadomych snów, których nie potrafią odpowiednio zakwalifikować.

5. Czy OOBE jest bezpieczne ?
Jest w 100% bezpieczne. Nic Ci tam nie grozi. Więcej informacji znajdziesz na drugiej stronie

6. Jaka jest różnica między OOBE a LD ?
Różnica jest ogromna. Dużo by tutaj pisać... przeczytaj ten artykuł

7. Czym są wibracje (SPO) ?
SPO są to różnego typu stany umysłu (nie ciała), jakie występują przed wyjściem poza ciało. Są to np. uczucie spadania, kręcenia się oraz właśnie wibracji. Nie nazywamy tego wibracjami z tego względu, że nie są to zawsze wibracje, ale właśnie wcześniej wspomniane różne uczucia. Rozwinięciem skrótu SPO jest Stany Przed OOBE.
A powracając do wibracji jest to uczucie wibrowania całego ciała. Jakby całe zaczęło drżeć. W rzeczywistości leżymy wtedy nieruchomo.
Wiele osób doświadcza SPO podczas swoich jednych z pierwszych prób OOBE, ale najczęściej zatrzymuje się na tym właśnie etapie.


Jeżeli uważasz, że jeszcze jakieś pytania powinny pojawić się w tym temacie, daj znać -> tutaj <-
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wróć do góryWróć do forów